AKTUALNOŚCI

Nominacja do Orfeusza

Z radością informuję, że mój tom wierszy „Późne słońce” został nominowany do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego Orfeusz!

Czytaj Więcej
Lecz jednak słońce

„Poezja małych rzeczy i ciekawości, a także uważności i czułych pytań. Właściwie to najlepsza rekomendacja dla najnowszego tomu Marcina Orlińskiego” – pisze Adrian Gleń na łamach najnowszej „Twórczości”.

Czytaj Więcej
Versopolis

Miło mi poinformować, że zostałem zaproszony do międzynarodowej platformy poetyckiej Versopolis.

Czytaj Więcej
Miejsce na pobyt tymczasowy

„Pytania o wspólne zamieszkiwanie świata nigdy nie wydają się błahe, przynoszą otuchę, oddalają niepokój, który zwłaszcza w chłodne dni przybliża się i napiera, dusi od środka” – pisze Teresa Tomsia na stronie Wydawnictwa Próby.

Czytaj Więcej
Szkic Kingi Młynarskiej

Autorka bloga „Przeczytane. Napisane”: „Jestem pod ogromnym wrażeniem spójności tego tomu. Wszystko jest tak przemyślane, że samo odkrywanie tych powiązań już daje wiele frajdy”.

Czytaj Więcej
Recenzja Miłka książkowego

Były książki dobre, były mierne, największą zaś radość sprawiła nam lektura „Późnego słońca”, o którym to tomie dowiedzieliśmy się z fb Jacka Dehnela.

Czytaj Więcej
Puls Literatury 2023

Zapraszam na moje spotkanie autorskie, które odbędzie się 2 grudnia 2023 r. w Łodzi podczas XVII Festiwalu Puls Literatury.

Czytaj Więcej
Blurby dla Wydawnictwa FORMA

Nakładem Wydawnictwa FORMA ukazały się właśnie dwa tomy wierszy, do których miałem przyjemność napisać blurby: „Jest” Adriana Glenia i „Birdy peak experience” Wojciecha Zamysłowskiego.

Czytaj Więcej
Wojciech Bonowicz o mojej książce

Orlińskiemu nie chodzi o to, by wziąć znaną frazę i ironicznie ją przenicować. Nie widzę w jego wierszu ironii, a jeśli już, to zwróconą w stronę samego siebie. Poetę jakby niepokoił własny słownik...

Czytaj Więcej
Recenzja Michała Pabiana

Sześć lat minęło od ostatniego zbioru Marcina Orlińskiego. Wtedy, w Środkach doraźnych, mocno rezonowała w jego tekstach ironia, groteska, zauważalne były podteksty życia społeczno-politycznego...

Czytaj Więcej
Agata Passent o „Późnym słońcu”

Recenzja Agaty Passent na łamach „Polityki” (nr 33/2023): „Jestem po lekturze najnowszego tomu poezji Marcina Orlińskiego Późne słońce. Nie zabiera nas autor na amfetaminową jazdę rodem z Allena Ginsberga”...

Czytaj Więcej

Jeśli cenisz to, co robię,
możesz postawić mi kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to